23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hk.

0
309

Değerli Üyelerimiz,

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının var olma – yok olma savaşları içinde egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin cumhuriyet nesillerine, atamızın verdiği önemi ifade etmektedir.

Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetler karşısında, her zamankinden daha fazla cumhuriyetimizin ilkelerine sahip çıkma, birlik, beraberlik ve bütünlüğümüze sahip çıkma mecburiyetinde olduğumuz apaçıktır. Bu tür bayramları da bu şuur ve düşünce içerisinde değerlendirmek durumundayız.

Büyük   Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü hatırlatmak istiyoruz. Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlar, hepinize sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Aslıhan ÇELEBİ                                             Orhan KATTAŞ

Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği                  Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı                                  Yönetim Kurulu Başkanı

Taşkın DALAY                                               Abdulbaki ŞİMŞEK

İzmir Gümrük Müşavirleri Derneği                     Mersin Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı                                  Yönetim Kurulu Başkanı