19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlaması

0
654

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

19 Mayıs, esarete mahkum edilmek istenen Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki özgürlük mücadelesinin başlangıcıdır.

Büyük Önder’in 19 Mayıs 1919’da, Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi, çaresizlik içerisindeki Türk milletinin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmasının ilk adımı olmuştur. Bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi, vatan topraklarının her köşesine dalga dalga yayılmış, milletimiz kenetlenerek eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanı olan Milli Mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmüş ve zaferle sonuçlandırmıştır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk; “Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir’ sözleriyle gençliğe verdiği değeri ve onlara olan güvenini dile getirmiştir. 19 Mayıs, Cumhuriyetin gençlerin omuzlarında yükseleceğine olan inancının ifadesidir.

Bu düşüncelerle şahsım ve yönetim kurulumuz adına, tüm camiamızın ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum.

Aslıhan ÇELEBİ
Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
19 MYS