30 Ağustos Zafer Bayramı

0
287

“Aziz milletimiz; dünyada eşine rastlanmayacak bir kahramanlık mücadelesi vererek kazandığı zaferle, tüm dünyaya bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini, vatanın bölünmez olduğunu, bayrağımızın gönderden indirilemeyeceğini bir kez daha ilan etmiştir. Ağustos ayı, milletimizin tarihinde, ayrı bir yer ve öneme sahiptir. 26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt Zaferi ile Anadolu kapılarını açan milletimiz, 30 Ağustos 1922 tarihiyle de, vatanın toprağını düşman istilasından ve milleti esaretten kurtararak, yeni kuracağı Cumhuriyetin de temellerini atmıştır.

Her millete nasip olmayacak bu onurlu tarihin, bizlere armağan edildiği 30 Ağustos Zafer Bayramının 93. Yıldönümünde 30 Ağustos zaferi, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini göstermekle birlikte, vatan, millet ve bayrak sevgisinin bütün güçlerden daha kuvvetli bir güç olduğunu ortaya koymuş, bağımsızlık mücadelesi veren birçok ulusa da yol göstermiştir.

Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak adına, bağımsız yaşamanın azim ve kararlılığını sürdürecektir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu kutlu zaferi bize miras bırakan istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını veren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle şahsım ve yönetim kurulumuz adına kurtuluş destanımızın zaferle taçlandırıldığı, tüm camiamızın ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93′üncü yıldönümünü kutluyor, saygılar sunuyorum..

Aslıhan ÇELEBİ

Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı