Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı’nda Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

0
290

Yeni kabinenin açıklanmasının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Anayasa’nın 114’üncü maddesi gereğince oluşturulan Geçici Bakanlar Kurulu’nda Gümrük ve Ticaret Bakanlığıgörevine atanan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sayın Cenap Aşcı, görevi Sayın Nurettin Canikli’den devraldı.

Bakanlık üst düzey bürokratlarının da yer aldığı törende kısa bir konuşma yapan Nurettin Canikli, görevi devrettiğiCenap Aşcı’nın yeni görevinde çok güzel hizmetlere imza atacağına inandığını belirterek, başarılar diledi. Bakanlık çalışanlarına teşekkür eden Canikli, “Bu millete, bu ülkeye hizmet davanız varsa, bu amaca ulaşmak için çok önemli görevler bunlar. Her şeyde olduğu gibi bu iş de takım işi. Bizlere de ekibimizle önemli hizmetler nasip oldu.

Katkılarınızdan ve çalışma azminizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. Canikli Bakanlık personelinden helallik isterken, Bakanlık görevini devralan Cenap Aşcı’da Canikli’ye verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
Törenin sonunda halef selef bakanlar birbirlerine çiçek verdi ve başarılar diledi.

Ekran Alıntısı