Çıldır/Aktaş Gümrük Kapısı Hizmete Açıldı

0
297

Gümrük ve Turizm İşletmeleri Tic. A. Ş. tarafından işletilecek olan kapının yapım çalışmaları Yap-İşlet-Devret Modeli kapsamında 2015 Ekim ayı itibariyle tamamlanmış olup  75.961 m² alan üzerinde 3 adet giriş ve 3 adet çıkış peronu ile hizmet vermeye başlamıştır.

Çıldır/Aktaş Gümrük Kapısı’nın resmi açılış töreni 18/10/2015 tarihinde Sayın Bakanımız Cenap AŞCI’nın katılımıyla yapılmıştır.

Arz zincirinin güvenliği ve tedarikin kesintisiz bir şekilde devam etmesinin dünyada pazara ilişkin üzerine konuşulan iki önemli konu olduğunu belirten Aşcı, Bakanlık olarak bu iki konuda gayretlerini sürdürdüklerine dikkati çekti.

Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı’nın Gürcistan sınırındaki 3. gümrük kapısı olduğunu söyleyen Aşcı, şunları kaydetti:

 “Gümrük kapıları bir yere gittiğinizde oranın aynasıdır. Bakarsınız ki kapı iyiyse, hizmetler kaliteliyse o ülkenin hizmet verme anlayışının iyi durumda olduğunu varsayarsınız ama kötü olursa da izleniminiz maalesef kötü olur. Onun için de biz bütün kapılarımızı yenilemeye gayret ediyoruz. Ülkemize, insanımıza yakışır, bize misafir olarak gelen insanlara yakışır kapılar yapmaya çalışıyoruz.” 

kaynak: destek.gtb.gov.tr