Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Fatih ÇİFTÇİ’yi ziyaret ettik.

0
380

5 dernek logo (2)

Değerli Üyelerimiz,

Gümrük Müşavirleri Dernekleri Yönetim Kurulu Başkanlarından oluşan heyet Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcılığı görevine atanmış olan Sn. Fatih ÇİFTÇİ’ye hem hayırlı olsun hem de mesleğimiz hakkında bilgilendirme ziyaretinde bulunulmuştur.

Söz konusu ziyarete; AGMD Başkanı Sn. Aslıhan ÇELEBİ, BUGUMDER Başkanı Sn. Orhan KATTAŞ, İGMD Başkanı Sn. Serdar KESKİN,  İZMGMD Başkanı Sn. Taşkın DALAY, MERGUMDER Başkanı Sn. Hüseyin SARIDAĞ katılmıştır.

Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanları olarak, Gümrük Müşavirliği ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği mesleğinin önemi, sektörümüzün dış ticarete yön verdiği, Bakanlığımız ve kamu kurumları ile dış ticaret firmaları arasında köprü vazifesi gördüğü ve Bakanlığımızın da her anlamda paydaşı olduğu ifade edilmiştir.

Dış ticaret mevzuatı ve mesleğimizi ilgilendiren mevzuat çalışmalarında Derneklerimizin de görüşlerinin alınması talep edilmiş ve her konuda Bakanlığımızın yanında olduğumuzu, görev verilmesi halinde ise her türlü göreve hazır olduğumuz belirtilmiştir. Sayın Bakan Yardımcımız da Bakanlığın istişareye açık olduğunu ve yapılacak mevzuat düzenlemeleri çalışmalarında Derneklerin görüşlerinin alınacağı ve alınan görüşlerin titizlikle değerlendirileceğini ifade etmişlerdir.

Dernek Başkanlarımız son dönemde mesleğimiz açısından olumsuz olabilecek mevzuat düzenlemeleri hakkında Bakan Yardımcımıza konular izah edilmiş ve bu olumsuz olabilecek mevzuat düzenlemelerinin ülkemiz, dış ticaret sektörü ve özellikle mesleğimiz açısından sakıncaları ortaya konulmuş ve yapılan bu düzenlemelerin iptal edilmesi talep edilmiştir. Bakan Yardımcımız da bu düzenlemeleri tekrar gözden geçireceklerini ve bu düzenlemelerin her kesim için en iyi olacak şekilde değerlendirileceği konusunda gereken hassasiyeti göstereceklerini ifade etmişlerdir.

Sayın Bakan Yardımcımıza yeni görevinde başarılar diler, bizlere gösterdiği samimi yaklaşımdan ve desteklerini esirgemeyeceğine olan inancımız ile kendilerine teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

Bilgi edinilmesini rica ederiz.

                                                               

Aslıhan ÇELEBİ                                                                Orhan KATTAŞ

Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği                                     Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı                                                              Yönetim Kurulu Başkanı

                                           

Serdar KESKİN                                                                 Taşkın DALAY

     İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği                                         İzmir Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı                                                              Yönetim Kurulu Başkanı

 

Hüseyin SARIDAĞ

Mersin Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı