Değerli Üyemiz,  

Bölge Müdürlüğü’nün Turnike Sistemlerinde Kullanılacak Giriş Kartlarının Basılması konulu yazısında; turnike sisteminin kurulması işlemlerinin başlatıldığı, uygulamaya geçişle ilgili hazırlıklı olunması bakımından ilgililerin müracaatının sağlanması ve neticesinin bildirilmesi ve ekteki formata uygun olarak gönderilen formların doldurulması gerektiği bildirilmişti.

Buna göre başvuruların aşağıdaki açıklamalara göre yapılması gerekmektedir.

1.  Derneğimizce sadece gerçek veya tüzel kişi bünyesinde aktif olarak çalışmaları bildirilen Gümrük Müşaviri, Gümrük Müşavir Yardımcısı personellerin başvuruları alınacaktır.

2.  İlgi yazı eki Excel tablolarında Gümrük Müşavirleri için ayrı tablo, Gümrük Müşavir Yardımcıları için ayrı tablo olacak şekilde bilgilerin belirtilen formata uygun eksiksiz kaydedilmesi gerekmektedir.

3.  Turnike kartı yaptırılacak her bir kişiye ait son 6 ay içerisinde çekilmiş ve dijital ortama aktarılmış bir fotoğraf istenilmektedir. Fotoğrafın isim kısmında kart sahibinin TC Kimlik Numarası ve Adı Soyadı yazılacaktır ve formatı JPEG olacaktır. (TC Kimlik No – Adı Soyadı.JPEG) Fotoğraflar 2,5×3,5cm boyutunda 300DPİ çözünürlüğünde olacaktır.

4. Kartlara ait ödemeler Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü’nün TR65 0001 0017 4513 5178 9851 70 hesap numarasına, ödemeyi yapan firmanın vergi numarası belirtilerek ve açıklama kısmına “Akıllı Kart Ücreti” yazılarak her kart başına 118,00-TL’lik ücretin hesaba yatırıldığına dair dekont aslının Derneğe teslim edilmesi gerekmektedir.

5. Nakliyeciler kendi bağlı oldukları UTİKAD, UND vb. kurumlara başvurularını yapacaklardır.

6.  Derneğimize üye olmayan fakat Bölgemizde iş takibi yapan kişiler başvurularını kendi bağlı oldukları Derneklere yapacaklardır.

Başvurularda, Excel tabloları ve fotoğraflar info@agm.org.tr adresimize mail olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,
ANKARA GÜMRÜK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ

HESAP NUMARASI:
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü Ziraat Bankası Ankara Kamu Kurumsal Şubesi

Hesap No: 1745135178985170

IBAN : TR65 0001 0017 4513 5178 9851 70

Tablo

NOT : İSTENİLEN BELGELER DIŞINDA EVRAK GÖNDERMEYİNİZ. AYRICA İNDİRDİĞİNİZ FORMLARIN FORMATLARINI DEĞİŞTİRMEYİNİZ…