Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Olağan Genel Kurulu 04.09.2021

0
1416

Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği’nin, Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen, Olağan Genel Kurul Toplantısı 04 Eylül 2021 Cumartesi günü Ankara Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

Genel Kurul Toplantımıza Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa GÜMÜŞ, Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı Ankara Grup Başkanı Sayın Ekrem SANCAK, Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı H.Sadi ÇETİNDAŞ, Gümrük Müşavirleri Dairesi Başkanı Hüseyin YAREN, Orta Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Sayın Havva EKSİLMEZ, Orta Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Ayşe Nursel DOĞMUŞÖZ ve Şube Müdürü Sayın Ali TÜRKOĞLU, Ankara Gümrük Müdürü Sayın Metin GÜRBÜZ, Esenboğa Gümrük Müdürü Sayın Ahmet KARTAL, Gümrük Müşavirleri Derneklerimizin temsilcileri ve üyelerimiz katılım sağladı.

Toplantıya katılamayan Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Rıza Tuna TURAGAY ve Gümrük Müşavirleri Dernekleri Başkanlarının mesajlarının okunmasının ardından söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Aslıhan ÇELEBİ’nin açılış konuşmasıyla başlayan Genel Kurulumuz, Divan Kurulu’nun seçilmesinin ardından Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa GÜMÜŞ’ün konuşması ile devam etti.

Sohbet ortamında geçen Genel Kurulumuzda başta Gümrükler Genel Müdürümüz Sayın Mustafa GÜMÜŞ olmak üzere Bakanlık Bürokratlarımız ile üyelerimiz arasında görüş alış-verişinde bulunulmuştur.

Daha sonra Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve İktisadi İşletmeye ait raporlar, bilançolar, Yönetim Kurulunun çalışma kararları üyelerimizin tetkik, tasdik ve ayrı ayrı ibrasına sunularak oy birliği ile ibra edilmiştir.

2022 yılı için Gümrük Müşavirlerinin Dernek Üyelik Giriş Ücretinin 2.000.-TL aidatlarının 100.-TL/aylık olarak belirlenmesine, 2022 yılı için Gümrük Müşavir Yardımcılarının Dernek Üyelik Giriş ücretinin 750.-TL aidatlarının 50.-TL/aylık olarak belirlenmesine, Gümrük Müşavirleri ve Gümrük Müşavir Yardımcılarının Derneğe üyelik giriş ücretleri ile aidatlarının 2023 yılı için yıllık tefe, tüfe ve enflasyon oranlarının ortalamasını geçmemek üzere, belirleme yetkisinin Yönetim Kurulu’na verilmesi hususları da oy birliği ile kabul edilmiştir. Stajyer kimlik kartı bedelinin 250TL’yi geçmemek üzere Yönetim Kurulu tarafından belirlenmesine yine oy birliği ile karar verildi.

Adayların Divan Kurulu’na bildirilmesinin ardından yapılan oylamada ekte listesi verilen Derneğimiz Yönetim, Denetleme, Danışma ve Disiplin Kurulları Üyeleri belirlenmiştir.

 

Toplantıya katılan başta Sayın Gümrükler Genel Müdürümüz olmak üzere tüm bakanlık bürokratlarımıza, Gümrük Müşavirleri Dernekleri temsilcileri ve siz değerli üyelerimize teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla.

 

Yönetim, Denetleme, Disiplin ve Danışma Kurulları Üyeleri

YÖNETİM KURULU ASİL YÖNETİM KURULU YEDEK
1-      ASLIHAN ÇELEBİ 1-      ÇETİN GÖLGE
2-      HALİT UFUK BOYALI 2-      ABDURRAHİM YILDIZ
3-      MAHPERİ DURMUŞ 3-      İSMAİL ÖZANDAÇ
4-      UĞUR TÜRK 4-      TARIK ŞENTÜRK
5-      COŞKUN KAYGUSUZ 5-      HULUSİ DALKILIÇ
6-      ABDÜLKADİR KÖSTEK 6-      GONCA ÇELİK
7-      ÖMER FARUK YUNUS 7-      HAKAN YANIK
8-      SERAP SULTAN ÖZKAN 8-      BATTAL KULA
9-      BARIŞ KARATEPE 9-      ARDA TÜRK
10-   AHMET ÖZMEN 10-   ONUR YILDIRIM
11-   YASİN KUŞÇU 11-   MEHMET KARABACAK

 

DENETLEME KURULU ASİL DENETLEME KURULU YEDEK
1-      CAHİT GÖKÇELİK 1-      TANER AYTAÇ
2-      ALPER KÜRŞAD GÜNDÜZ 2-      BURAK SİNCAN
3-      GÜRKAN ÇORBACI 3-      ŞÜKRAN BADEM

 

DİSİPLİN KURULU ASİL DİSİPLİN KURULU YEDEK
1-      AHMET ENGİN SAYGI 1-      ENGİN ÖZDEMİR
2-      MUSTAFA YILDIRIM FİDAN 2-      AYHAN ESEN
3-      ADİL ACARBAŞ 3-      ÇETİN APAYDIN
4-      BİRGÜL GÜLTURAN 4-      HAKAN ÇELİKKOL
5-      KAYA KILIÇ 5-      ERKİN YENİCİ

 

DANIŞMA KURULU ASİL DANIŞMA KURULU YEDEK
1-      SADRETTİN KÖYCEĞİZ 1-      ADNAN AKARSU
2-      MEHMET YILMAZ 2-      FERHAT DENİZ
3-      ABDÜLKADİR KOÇBERBER 3-      HACI HÜSEYİN ERMAN
4-      HAYDAR ÇELENK 4-      EŞREF KAFADAR
5-      SÜLEYMAN YOLCU 5-      MEHMET ALİ YİĞİT